Przejdź do treści
Fundusze EU

NBTA Exhaust Components - logo

Komponenty do układów wydechowychO firmie

NBTA - komponenty do układów wydechowych

NBTA - o firmieFirma NBTA Sp. z o.o. jest dostawcą wyrobów, części i komponentów motoryzacyjnych zarówno na rynek pierwotny, jak i wtórny.

Dostarczamy nasze wyroby do producentów układów wydechowych do aut osobowych, motorów, statków, generatorów prądu, kosiarek, traktorów i maszyn budowlanych.

Spoza motoryzacyjnych aplikacji nasze wyroby znajdują zastosowanie w sprzęcie grzewczym AGD, systemach kominowych, kasach pancernych, elektrowniach, elektrociepłowniach, piecach piekarniczych, urządzeniach do gastronomii, piecach laboratoryjnych, drzwiach przeciwpożarowych a także innych.

Firma powstała w 2001 roku i w początkowych zamierzeniach miała być internetowym providerem i przyjęła nazwę New Business Technology. Załamanie się rynku IT w tym czasie wymusiło zmianę podstawowej działalności i firma NBT rozwijała się na rynku izolacji termicznych i akustycznych stosowanych w budownictwie.

Nasza misja:
Jesteśmy zadowoleni z faktu, iż nasz profesjonalizm jest doceniany przez naszych klientów. Ale przede wszystkim jednak jesteśmy dumni wiedząc, że to ONI korzystają z tego najbardziej.

W 2005 roku do firmy dołącza Krzysztof Hański, wprowadzając do oferty firmy bardzo specjalistyczne wyroby, używane głównie w motoryzacji. W następnym roku rozpoczyna się nowy etap w historii NBT - zostaje uruchomiona pierwsza produkcja, która rozrasta się w 2007 roku do dwóch zakładów. W tym też czasie równie dobrze rozwija się rynek budowlany i władze NBT podejmują decyzje o rozdzieleniu części budowlanej (firma handlowa) od części motoryzacyjnej (firma produkcyjna). W ten sposób na początku marca 2007 powstaje nowy podmiot NBT Automotive, trwale związany z firmą NBT, ale specjalizujący się w obsłudze klientów branży motoryzacyjnej i przemysłowej. Od lipca 2008 NBT Automotive zostaje przekształcone w spółkę NBTA Sp z o.o.

Dziękujemy Wam
NBTA Sp. z o.o.